Zákaz vychádzania v Nitre a okolí sa sprísni, negatívny test bude potrebný aj na prechádzku do prírody (video)

6.1.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 6. januára 16:50

Od pondelka 11. januára od 5:00 do 29. januára bude platiť v okrese Nitra sprísnený zákaz vychádzania. Napríklad na cestu do zamestnania bude potrebné potvrdenie o negatívnom PCR alebo antigénovom teste. Na tlačovej konferencii po stredajšom rokovaní vlády o tom informovali zástupcovia všetkých koaličných strán.

Tri kolá testovania

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) doplnil, že vláda odporúča Nitre, aby pretestovala všetkých obyvateľov v troch kolách, ktoré by mali byť s týždňovými intervalmi, najlepšie počas víkendu. V okrese budú sprísnené policajné kontroly, aj na vstupe do okresu.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Krajčího je situácia v Nitre horšia, ako bola na Orave. Dúfa, že tak, ako pomohlo plošné testovanie tam, pomôže aj v Nitre. Zároveň prosí ľudí, ktorí budú mať negatívny výsledok testu, aby aj napriek tomu dodržiavali platné opatrenia aj zákaz vychádzania.

Na Slovensko prídu milióny testov

Testovať sa bude aj vo firme Jaguar Land Rover. Šéf rezortu práce Milan Krajniak (Sme rodina) uviedol, že tieto testy budú platiť rovnako ako z iných odberných miest.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) podotkol, že v priebehu štvrtka 7. januára bude na Slovensku 2,6 milióna antigénových testov, ktoré zabezpečilo ministerstvo hospodárstva. Doplnil, že je opcia na ďalších 2,6 milióna testov.

„V priebehu najbližších týždňov tak bude k dispozícii viac ako päť miliónov testov,” doplnil. Vyzval primátorov miest, v ktorých sa zhorší situácia, aby zorganizovali plošné testovanie.

Pomôže aj armáda

S plošným testovaním obyvateľov v okrese Nitra bude pomáhať aj 150 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 30 zdravotníkov. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obranu Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Testovanie obyvateľov spôsobom, aký bol nastavený v rámci operácie Spoločná zodpovednosť, sa opäť potvrdil ako jedno z najefektívnejších riešení v boji proti rýchlemu a nebezpečnému šíreniu ochorenia. Preto po ňom siahame aj v prípade naozaj kritickej situácie v okrese Nitra,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ministerstvo obrany SR okrem personálnej súčinnosti poskytne aj 15-tisíc kusov antigénových testov tak, aby sa s testovaním mohlo začať už v piatok 7. januára.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: antigénové testy, Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, minister zdravotníctva SR, primátor Nitry, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákaz vychádzania v Nitre a okolí sa sprísni, negatívny test bude potrebný aj na prechádzku do prírody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdeno Chára absolvoval prvý tréning s Washingtonom, Daňo je na listine voľných hráčov (video)

Mnohé menšie útulky pre zvieratá na Slovensku sú na tom finančne zle