Za zákrok na Roya z LA Kings dostal Fiala z Minnesoty dištanc na tri stretnutia

30.1.2021 (Webnoviny.sk) – Vedenie zámorskej hokejovej NHL potrestalo švajčiarskeho útočníka Kevina Fialu z Minnesoty Wild dištancom na tri stretnutia za zákrok na obrancu Matta Roya z Los Angeles Kings vo štvrtkovom vzájomnom súboji Západnej divízie. Dvadsaťštyriročný Švajčiar nemusí zaplatiť pokutu, no počas zákazu činnosti príde o takmer 78-tisíc USD a tie poputujú do príslušného hráčskeho fondu.

Incident sa stal v druhej tretine spomenutého duelu, keď obaja hráči šli do boja o puk, ktorý smeroval do rohu hracej plochy. Fiala narazil Roya tvárou o mantinel a za tento zákrok priamo v zápase dostal trest na päť minút a putoval predčasne pod sprchy. Roy niekoľko minút ležal na ľade, neskôr mu pomohli odísť do útrob štadióna a do stretnutia už nezasiahol.

“Všetci hráči – mladí, starí, juniori či amatéri – majú v inštruktážnych videách príklady toho, čo nemajú robiť. A presne to sme videli na ľade,” myslí si o incidente kouč Kings Todd McLellan.

Viac k témam: dištanc, incident, útočník
Zdroj: Webnoviny.sk – Za zákrok na Roya z LA Kings dostal Fiala z Minnesoty dištanc na tri stretnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Odchod výrazných poslancov z ĽSNS stranu výrazne neovplyvní, myslí si politológ Ján Ruman

Vlhová skončila v Ga-Pa v elitnej desiatke, ale jej náskok na čele Svetového pohára sa znížil na 62 bodov