Z lyžovačky išli do karantény desiatky ľudí, porušili obmedzenia a hrozí im mastná pokuta

1.2.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúska polícia dala do povinnej karantény 96 cudzincov po tom, čo ich prichytila počas lyžiarskej dovolenky, ktorou porušili obmedzenia proti šíreniu nového koronavírusu.

Využili nejasnosti v nariadeniach

Cudzinci sú podozriví z toho, že využili nejasnosti v nariadeniach, aby mohli zostať v tirolskom stredisku St. Anton am Arlberg, pričom sa niektorí zaregistrovali na miestne adresy alebo povedali, že si hľadajú prácu.

Viac o téme: Koronavírus

Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý pripomína, že rakúske svahy sú otvorené, no len pre miestnych. Polícia narazila na cudzincov v piatok počas prehliadok 44 hotelov a chát v rezorte.

Boli medzi nimi Dáni, Švédi, Nemci, Íri, Rumuni, Poliaci, Austrálčania a Briti. Všetkých poslali do karantény a musia absolvovať PCR testy na koronavírus. Každému hrozí pokuta do 2 180 eur.

Nulová tolerancia

Minister vnútra Karl Nehammer sa v súvislosti s policajnou operáciou vyjadril, že „ktokoľvek, kto poruší pravidlá súvisiace s ochorením COVID-19 a zostane v našej krajine bez opodstatnenia, musí dostať pokutu“. Tirolský hajtman Günther Platter zase povedal, že v regióne bude platiť „nulová tolerancia“ pre všetkých, čo porušujú pravidlá.

V Rakúsku platia prísne pravidlá pre ľudí prichádzajúcich z iných krajín, vrátane povinných karantén.

Viac k témam: Koronavírus, porušenie pravidiel, rakúska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Z lyžovačky išli do karantény desiatky ľudí, porušili obmedzenia a hrozí im mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.

Rakúska vláda rokuje o uvoľňovaní opatrení, deti by sa vrátili do škôl a otvorili by aj obchody

László Bénes chce pred majstrovstvami Európy pravidelne hrávať, jar strávi na hosťovaní