Vodič so zákazom šoférovať unikal pred policajnou hliadkou, naháňačka sa skončila na poľnej ceste

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Niekoľkominútovou naháňačkou sa skončil v sobotu 23. januára v Dolnom Kubíne pokus policajtov zastaviť osobné motorového vozidla Škoda. Ako sa neskôr ukázalo, 30-ročný vodič škodovky mal uložený zákaz viesť motorové vozidlá a bol na neho súdom vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.

Ako k prípadu uviedla krajská žilinská polícia, vodič začal unikať v smere na Ružomberok. “Odbočil na cestu tretej triedy na obec Komjatná a potom prešiel na poľnú cestu smerom na obec Žaškov. Po kolízii so služobným vozidlom, ktoré ho prenasledovalo, policajti vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol, čo odmietol,” uviedla polícia s tým, že vodič sa odmietol podrobiť aj lekárskemu vyšetreniu.

“V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia aj drogovej trestnej činnosti,” dodala polícia.

Viac k témam: policajná naháňačka, zákaz viesť motorové vozidlá
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič so zákazom šoférovať unikal pred policajnou hliadkou, naháňačka sa skončila na poľnej ceste © SITA Všetky práva vyhradené.

Finančná správa aktualizovala zoznam daňových dlžníkov, podnikatelia už o potvrdenia nemusia žiadať

Prezidentka Čaputová sa zapojí do diskusie o duševnom zdraví, počas pandémie najviac trpia mladí