Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video)

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – V americkom meste St. Louis vypukla v sobotu väzenská vzbura. Trestanci rozbili okná, založili požiare a vyhadzovali von rôzne predmety. Hovorca starostky Jacob Long uviedol, že na upokojení situácie sa podieľali desiatky členov bezpečnostných zložiek. Na mieste zasahovali aj hasiči.

Do vzbury, ktorá vypukla približne o 3:00 tamojšieho času, sa zapojilo 115 väzňov, ktorí boli podľa Longa “mimoriadne násilní a nedodržiavali nariadenia“.

Podľa úradov mužov k takémuto vyčíňaniu viedli obavy z koronavírusu, obmedzenia vyplývajúce z pandémie, ako napríklad obmedzené návštevy a zastavené súdne konania.

Zo St. Louis City Justice Center vlani v decembri a začiatkom januára previezli desiatky väzňov po dvoch vzburách, ktoré takisto vyvolala nespokojnosť s podmienkami v zariadení v čase pandémie.

Agentúra AP uvádza, že medzi 633 väzňami zatiaľ nezistili žiadneho infikovaného koronavírusom. Long vyhlásil, že si uvedomuje, že väzni čelia rovnakému stresu pre koronavírus ako aj iní ľudia. Dodal, že po upokojení situácie prevezú 50 až 60 väzňov do iného zariadenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Frustrácia Slovákov je čoraz viac citeľná, predčasné voľby však podľa politologičky nehrozia

Suárez prehovoril o sklamaní z Barcelony, s Messim je napriek odchodu stále v kontakte