V oblasti Trebišova a Rožňavy hrozia záplavy, meteorológovia však tiež varujú pred hustým snežením

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu tretieho stupňa pred povodňou z topiaceho sa snehu a dažďa pre oblasť Trebišov – Roňava.

Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a dážď je podľa meteorológov predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity (PA). Prvý stupeň výstrah pred povodňami platí pre okresy Michalovce a Sobrance.

Meteorológovia varujú aj pred snežením. Spadnúť môže od 20 do 25 centimetrov nového snehu, preto pre okresy Poprad, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Gelnica a Košice a okolie platí druhý stupeň výstrahy.

Pre časť stredného a východného Slovenska vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa pred snežením. Pre viaceré okresy na strednom a východnom Slovensku platí aj výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Viac k témam: počasie, sneženie, výstrahy, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – V oblasti Trebišova a Rožňavy hrozia záplavy, meteorológovia však tiež varujú pred hustým snežením © SITA Všetky práva vyhradené.

Dargov je pre husté sneženie a vietor neprejazdný, skrížené kamióny vytvorili rozsiahle kolóny (video)

Blokovaná tripartita vyústila do rokovaní zamestnávateľov a vlády, no bez odborárov