Tragédia pri Leviciach: Statoční bratia Marek (22) a Ján (21) zachránili z rieky topiacich ľudí. Sami sa už žiaľ nevynorili. Pátranie pokračuje

foto: facebook.com

foto: facebook.com

Pri rieke Hron sa v sobotu popoludní odohrala veľká tragédia. Sedem mladých ľudí sa rozhodlo schladiť v horúci deň vo vode, no silný prúd rieky ich strhol. Dvaja bratia, Marek (22) a Ján (21), obetavo pomáhali ostatným, no sami skončili pod hladinou. Ako sa celý incident odohral a aký je osud statočných bratov?

Hrdinovia z Lontova

V sobotu sa skupina mladých ľudí vybrala osviežiť do rieky Hron neďaleko obce Šarovce, kde bola voda po nedávnych dažďoch neobyčajne divoká. Marek a Ján, pochádzajúci z obce Lontov, sa bez váhania vrhli do vody, aby pomohli svojim kamarátom. Marek dokázal vytiahnuť dieťa z vody, ale sám sa už na breh nedostal. Ján zmizol krátko po ňom.

„Všetci tu kričali o pomoc, topili sa. Bolo tam aj dieťa, ktoré bolo pod hladinou, jeden chlapec ho vytiahol a potom sa stratil,“ opísali svedkovia dramatickú situáciu. Podľa ich slov boli všetci dobrými plavcami, no sila prúdu bola nad ich schopnosti.

Ľudia, ktorí počuli krik, okamžite zavolali záchranné zložky. Voda však pohltila bratov Mareka a Jána. „Jednému z bratov sa podarilo na breh rieky vytiahnuť do bezpečia päť osôb. Bolo medzi nimi aj dieťa. Potom sa vrátil späť do rieky po brata, ktorý tiež pomáhal pri záchrane topiacich sa ľudí, no obaja sa už z vody nevynorili,“ napísal rodinný príbuzný.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh