Tisícky Francúzov napriek obmedzeniam prišli na novoročnú párty, napadli policajtov (video)

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Účastníci nelegálnej novoročnej párty na západe Francúzska, ktorá sa konala napriek protipandemickým obmedzeniam a prilákala prinajmenšom 2 500 ľudí, napadli policajtov, ktorí ju prišli ukončiť. Zapálili im jedno auto a mužov zákona zranili fľašami a kameňmi. Informovala o tom regionálna samospráva.

Množstvo trestných oznámení

Na nepoužívanom hangári v Lieurone v Bretónsku sa stovky ľudí z Francúzska i zahraničia zišli vo štvrtok večer, aby privítali príchod nového roka, uviedla v piatok samospráva. Políciu napadli, keď sa ich pokúsila zastaviť pri inštalácii ich zariadení. V piatok ráno tam za posilnenej policajnej prítomnosti oslavovalo ešte 2 500 osôb.

Viac o téme: Koronavírus

Prokurátori zvažujú množstvo trestných oznámení. Párty sa uskutočnila napriek tomu, že vo Francúzsku platí od 20:00 do 6:00 zákaz vychádzania, ktorý má zamedziť verejným zhromaždeniam ľudí počas pandémie.

Apelujú na porozumenie po mesiacoch lockdownov

Účastníci večierku apelujú na porozumenie po mesiacoch lockdownov a zákazov vychádzania, ktoré v snahe obmedziť šírenie vírusu zastavili nočný život. Dobrovoľník zo skupiny, ktorá na párty rozdávala rúška, dezinfekčné gély a poskytovala zdravotné rady účastníkom, povedal, že sa potrebovali uvoľniť. Podľa jeho slov sa účastníci snažili byť opatrní, nedelili sa napríklad o nápoje. Skupina Techno + im tiež odporučila, aby sa po párty týždeň izolovali a potom nechali otestovať. Hangár bol tiež podľa nej vzdušný a dobre vetraný.

Od začiatku pandémie vo Francúzsku zaznamenali viac ako 64-tisíc úmrtí súvisiacich s nákazou koronavírusom.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, útok na policajta
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky Francúzov napriek obmedzeniam prišli na novoročnú párty, napadli policajtov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Unikli fotografie zo zdravotného záznamu Lučanského, minister Naď sľubuje odmenu za informácie

Pandémia pozdvihla spoločnosti, ktoré stavili na digitalizáciu