Tesla nakúpila bitcoin za 1,5 miliardy dolárov, chce ho akceptovať aj pri predaji svojich produktov

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Tesla, ktorá je výrobcom elektrických automobilov, oznámila, že nakúpila digitálnu menu bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Firma to uviedla v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC).

Tesla podľa správy konštatovala, že kryptomenu bitcoin nakúpila, aby dosiahla „viac flexibility s cieľom viac diverzifikovať a maximalizovať výnosy z našej hotovosti”.

Zároveň americký výrobca elektromobilov oznámil, že začne akceptovať platby v bitcoinoch za svoje produkty. Informuje o tom portál cnbc.com.

Hodnota bitcoinu v pondelok po oznámení spoločnosti Tesla posilnila o 12 percent a dosiahla úroveň prinajmenšom 43 200 dolárov za kus.

Tento pohyb ihneď vyvolal otázky v súvislosti so správaním sa generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska v uplynulých týždňoch na Twitteri, kde mu pripisovali zvýšenie cien kryptomien, ako je bitcoin či dogecoin, keďže o nich zverejňoval správy a tým povzbudzoval viac ľudí, aby ich nakupovali.

Viac k témam: bitcoin, kryptomena
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesla nakúpila bitcoin za 1,5 miliardy dolárov, chce ho akceptovať aj pri predaji svojich produktov © SITA Všetky práva vyhradené.

Holandsko zastavilo adopcie zo zahraničia, vyšetrovanie odhalilo obchodovanie s deťmi aj zneužívanie

Horský priechod Donovaly uzavreli pre nákladné autá, vodiči by si mali dať pozor na poľadovicu