Švajčiarsko zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny, karanténa bude povinná

22.1.2021 (Webnoviny.sk) – S účinnosťou od pondelka 1. februára bude Slovenská republika zo strany Švajčiarska zaradená na zoznam rizikových krajín, po príchode z ktorých platí povinnosť desaťdňovej karantény. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Švajčiarsko a Lichtenštajnsko aplikuje takzvaný regionálny prístup pri susedných krajinách, čo v praxi znamená, že žiadna zo susedných krajín nebude zaradená do zoznamu vysokorizikových krajín ako celok, ale len jej najviac postihnuté regióny,“ dodáva rezort diplomacie s tým, že výnimkou sú prihraničné regióny susediace so Švajčiarskom, ktoré na zoznam zaraďované nebudú z ekonomických, sociálnych a kultúrnych dôvodov.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka 18. januára je vo Švajčiarsku obmedzený počet osôb, ktoré sa môžu stretnúť v súkromí alebo na verejnosti na päť osôb.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko zaradí Slovensko medzi rizikové krajiny, karanténa bude povinná © SITA Všetky práva vyhradené.

Ministerstvo práce vyplatilo na udržanie zamestnanosti takmer 863 miliónov eur

Obetiam domáceho násilia pomáha nonstop linka, poradkyne sú viazané mlčanlivosťou