Súd zrušil hlavné pojednávanie v kauze vraždy Miroslava Sýkoru, situáciu skomplikoval koronavírus

22.1.2021 (Webnoviny.sk) – Hlavné pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru, vytýčené na Okresnom súde Bratislava I na utorok 26. januára, sa neuskutoční. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, pojednávanie bolo zrušené z dôvodu pandemickej situácie a z toho vyplývajúcich protiepidemických opatrení. Na utorňajšie pojednávanie mali byť predvolaní traja svedkovia a tiež znalci.

V tejto kauze naposledy súd pojednával koncom septembra minulého roku, vypočul vtedy šiestich svedkov. Medzi nimi bol aj odsúdený šéf skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa. Pri jeho výsluchu však bola verejnosť vylúčená.

Vinu odmietajú

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Zahynul pri výbuchu auta

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Viac k témam: súd, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd zrušil hlavné pojednávanie v kauze vraždy Miroslava Sýkoru, situáciu skomplikoval koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Núdzový stav v Česku predĺžili do polovice februára, schválené opatrenia majú aj jednu výnimku

Muž sa pri fotografovaní výhľadu na mesto pošmykol a spadol do rokliny, zachraňovali ho policajti (foto)