Suárez prehovoril o sklamaní z Barcelony, s Messim je napriek odchodu stále v kontakte

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Uruguajský futbalový útočník Luis Suárez sa pred začiatkom aktuálnej sezóny 2020/2021 ocitol v španielskom klube FC Barcelona na vedľajšej koľaji. Po šiestich rokoch tak bol nútený rozlúčiť sa s metropolou Katalánska a zamieril k priamemu konkurentovi – do Atlética Madrid.

Atlético ťahá ku titulu

Boli to veľmi ťažké chvíle. Najmä pre spôsob, akým sa to stalo. Tréner Barcelony Koeman mi zavolal a skrátka mi povedal, že nefigurujem v jeho plánoch. Keď so mnou prestali počítať, začali sa rozhovory s Atléticom,” vyhlásil podľa webu denníka Marca Suárez, ktorého meno sa pred touto sezónou skloňovalo aj s transferom do Juventusu Turín. “Záujem bol z mnohých klubov, nielen z Juventusu. Chcel som urobiť správne rozhodnutie, najlepšie pre mňa a moju rodinu,” dodal.

V novom pôsobisku zatiaľ spláca dôveru na výbornú. V šestnástich dueloch v La Lige nastrieľal za “Los Colchoneros” už 14 gólov a mužstvo Diega Simeoneho ťahá za prvým ligovým titulom od sezóny 2013/2014. Lepší gólový priemer na zápas ako má momentálne Suárez (0,88) v minulosti z hráčov Atlética zaznamenali iba Christian Vieri (1) a Prudencio Sánchez Fernández “Pruden” (1,50).

Sused s Tonim Kroosom

Napriek odchodu z Barcelony stále zostáva v kontakte s dlhoročným útočným partnerom Lionelom Messi, s ktorým častokrát hrali takpovediac naslepo. “Hrá na úžasnej úrovni, je najlepší na svete,” podotkol Suárez a na margo Messiho možného posezónneho ukončenia spolupráce s Barcelonou skonštatoval: “Ukončí kariéru tam, kde bude chcieť. Môže sa rozhodnúť, či to bude v Barcelone, Argentíne alebo kdekoľvek inde.”

Španielske médiá si Suáreza doberali, že po prestupe do Atlética má konečne bližšie k hráčom iného madridského mužstva – Realu. S humorom to priznal aj samotný Uruguajčan. “Mojím susedom je Toni Kroos. Toho v okolí vidím najčastejšie. V porovnaní s Barcelonou ma tu dokonca častejšie zastavujú fanúšikovia. Chcú sa zhovárať, ale nie je to niečo, čo by sa mi nepáčilo,” zakončil Suárez.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Suárez prehovoril o sklamaní z Barcelony, s Messim je napriek odchodu stále v kontakte © SITA Všetky práva vyhradené.

Vo väzení vypukla vzbura, desiatky policajtov zasahovali proti mimoriadne násilným väzňom (video)

Zamestnanci budú potrebovať na pracovisku negatívny test, v školstve sú podmienky prísnejšie