Stratégia Belgičanov prináša ovocie, počet infikovaných klesá a pacienti ubúdajú aj v nemocniciach

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – Stratégia Belgičanov v boji proti pandémii koronavírusu, zdá sa, prináša pozitívne výsledky. Počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti klesol prvý raz od októbra pod 300.

Úroveň denných prírastkov sa v tomto období stabilizovala na hodnotách od 2000 do 2500 potvrdených prípadov, kým počet úmrtí súvisiacich s koronavírusom naďalej klesá.

Viac o téme: Koronavírus

Približne 11,5-miliónové Belgicko zasiahla pandémia pomerne vážne. Dosiaľ si v krajine vyžiadala viac ako 21-tisíc obetí. Belgicko dobre zvláda aj prítomnosť nových mutácií koronavírusu, a to napriek tomu, že školy a mnohé obchody zostali otvorené.

V belgických nemocniciach sa momentálne nachádza 1676 pacientov s koronavírusom, z toho 299 na JIS. Pre porovnanie, Slovensko eviduje 5271 úmrtí na ochorenie COVID-19, v nemocniciach aktuálne leží 3440 ľudí s potvrdeným ochorením, na JIS je 274 pacientov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Stratégia Belgičanov prináša ovocie, počet infikovaných klesá a pacienti ubúdajú aj v nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Developer CRESCO REAL ESTATE plánuje v tomto roku spustiť predaj takmer 1 000 bytov

Ozbrojené sily vyškolili stovky sanitárov, pomôžu zdravotníkom v boji s pandémiou