Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad splatnosti poistného za január

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za január tohto roka. Lehota splatnosti sa im predĺži do 30. júna 2021. Záujemcom o odklad poistného Sociálna poisťovňa odporúča, aby čestné vyhlásenie zaslali do poisťovne čo najskôr, najlepšie pred splatnosťou ich poistného vo februári tohto roka.

Odložiť si splatnosť poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac. Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za január toho roka platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa len za časť poistného za zamestnávateľa. Poistné za zamestnanca tak zamestnávateľ musí zaplatiť v riadnej lehote splatnosti poistného.

Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár čestného vyhlásenia, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného. “V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formuláru, ktorú treba doručiť príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne,” uviedla poisťovňa v tlačovej správe.

Viac k témam: odklad splátok, sociálne odvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad splatnosti poistného za január © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenskí vedci skúmali trus bobrov, objavili špecifické druhy parazitov

Inštitút spolupracujúceho obvineného funguje na Slovensku od roku 2003 a využíval sa v mnohých kauzách