Slovenská lyžiarska asociácia neskladá zbrane, ministerstvo školstva obviňuje z porušenia zákona

4.1.2021 (Webnoviny.sk) – Čelní predstavitelia Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) ani v úvode nového kalendárneho roka neskladajú zbrane. V pondelok prostredníctvom tlačovej správy zaslanej komunikačnou poradkyňou SLA Adrianou Bednárovou asociácia informovala, že musela prepustiť 18 svojich zamestnancov a tiež nemohla vyslať reprezentanta Jána Koristeka na preteky Svetového pohára v behu na lyžiach – pätnásty ročník seriálu Tour de Ski.

List s nepravdivými informáciami

SLA argumentuje tým, že prišla o finančné prostriedky vo výške 250-tisíc eur, vinníkom má byť štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár. Aktuálne 24-ročný Koristek vlani na TdS obsadil celkovú 53. priečku.

SLA v tlačovej správe obviňuje rezort školstva, že v úvode decembra poslal list na Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS) s nepravdivými informáciami. Následkom toho FIS mala zastaviť SLA čerpanie prostriedkov vo výške 150-tisíc eur. “Tieto financie boli každoročne (na prelome rokov) využívané práve k účasti na tomto vrcholnom podujatí,” uvádza SLA v tlačovej správe.

Ministerstvo tiež pozastavilo zmluvne dohodnuté dofinancovanie SLA vo výške viac ako 100-tisíc eur. SLA v tlačovej správe tiež opakovane otvorila tému počtu svojich členov a podľa názoru asociácie pri decembrovom rozhodnutí o zrušení osvedčenia SLA za národný športový zväz neboli splnené zákonné podmienky, rezort teda mal konať v rozpore so zákonom.

Masívna kampaň vyvolenej skupiny

SLA žiada ministerstvo o bezodkladné zjednanie nápravy, aby neboli poškodení ďalší a ďalší športovci,” píše asociácia, podľa ktorej sa všetko deje na základe “masívnej kampane vyvolenej skupiny ministerstvom školstva“.

Enormný nátlak, vyhrážanie sa športovcom, čo sa stane, ak nevystúpia zo SLA, sú na dennom poriadku; SLA dokonca zaznamenala aj falšovanie podpisov svojich členov na odhláškach zo SLA,” tvrdí SLA. Uvádza tiež percentá reprezentantov A-tímov, B-tímov a juniorských výberov SLA, rady asociácie malo opustiť 22 percent z nich. “Toto sú majority. Pokiaľ však niekto cez svoju politickú moc tvrdí, že 22 percent resp. 12,9% je väčšina, tak je to ďalšie porušenie zákona, tentokrát matematického,“ uviedol v tlačovej správe prezident SLA Ivan Ivanič.

Viac k témam: SLA Slovenská lyžiarska asociácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská lyžiarska asociácia neskladá zbrane, ministerstvo školstva obviňuje z porušenia zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Grécka pravoslávna cirkev nechce zatvoriť kostoly, kňazov vyzýva na ignorovanie nariadení

Šéf NAKA po smrti Lučanského čelil útokom a dezinformáciám, zrušil konto na sociálnej sieti