Situácia v Nitre je vážna, ľudia na sociálnych sieťach počty mŕtvych zľahčujú

5.1.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na dezinformácie o situácii šírenia sa koronavírusu v Nitre. V tejto súvislosti zdôrazňuje, že situácia v Nitre je mimoriadne vážna. Nápor pacientov nemocnica v Nitre nezvláda a preváža ich tak aj do iných krajov. Polícia od utorka 5. januára sprísnila aj kontroly dodržiavania prijatých opatrení.

Vyššie počty úmrtí vo vianočnom čase v porovnaní s rokmi predtým hlásia aj pohrebné služby. Mesto Nitra z tohto dôvodu pre nedostatok boxov pre zosnulých muselo k jednému z cintorínov pristaviť prenajatý chladiaci príves. Jedna z používateliek sociálnej siete, pani Alena, na ktorú upozorňuje polícia vo svojom statuse, chce „vidieť, ako doň vkladajú telá zosnulých“. Spochybňuje tak pravdivosť a celkovú závažnosť aktuálnej situácie.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že Fakultná nemocnica v Nitre súrne potrebuje dobrovoľníkov, a to aj na pomocné sanitárske práce. „Ak pani Alena neverí na koronavírus, tu je pre ňu ponuka ako stvorená,“ uviedla polícia.

Viac k témam: dezinformácie, hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Nitre je vážna, ľudia na sociálnych sieťach počty mŕtvych zľahčujú © SITA Všetky práva vyhradené.

V Prahe bude demonštrácia za uvoľnenie obmedzení, stúpenci petície Blanický manifest chcú bezpečné otvorenie krajiny

Košice plánujú cez víkend celomestské testovanie, otvorené budú desiatky odberných miest