Šéf NAKA po smrti Lučanského čelil útokom a dezinformáciám, zrušil konto na sociálnej sieti

4.1.2021 (Webnoviny.sk) – Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian si zrušil svoje užívateľské konto na sociálnej sieti v reakcii na množiace sa dezinformácie v súvislosti s exprezidentom policajtov Milanom Lučanským.

Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. V ňom zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie.

K vyšetrovaniu prípadu nebohého Milana Lučanského nemám žiadny zákaz sa vyjadrovať. K prípadu však nemám informácie, vzhľadom na to, že nie som orgán činný v trestnom konaní. Komunikáciu zastrešuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP),“ konštatoval. Zároveň vysvetlil, že pre množstvo správ a množiace sa útoky na sociálnej sieti ruší svoje konto úplne.

Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa v utorok 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

Viac k témam: Samovražda Milana Lučanského
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf NAKA po smrti Lučanského čelil útokom a dezinformáciám, zrušil konto na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenská lyžiarska asociácia neskladá zbrane, ministerstvo školstva obviňuje z porušenia zákona

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, neznámy vodič po náraze ušiel