Rozhovorom vo verejnej doprave by sa mali Francúzi vyhnúť, odborníci volajú po treťom lockdowne

23.1.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzska lekárska akadémia vydala v piatok usmernenie, podľa ktorého by sa ľudia mali vyhnúť „rozhovorom alebo telefonovaniu“ v metre, autobusoch alebo kdekoľvek na verejnosti, kde nie je možné dodržiavať spoločenské rozostupy.

Napriek tomu, že vo Francúzsku obyvatelia musia nosiť rúška, cestujúci si ich pri telefonovaní často povoľujú alebo dávajú dole z tváre, čo podľa lekárov prispieva k šíreniu koronavírusu.

Iní francúzski odborníci požadujú ešte dramatickejšie opatrenie, predovšetkým tretí lockdown. Nemocnice v „krajine galského kohúta“ majú momentálne viac pacientov s ochorením COVID-19 ako v októbri, keď prezident Emmanuel Macron nariadil druhý lockdown. Pacienti s koronavírusom navyše v súčasnosti zaberajú viac ako polovicu všetkých nemocničných lôžok vo Francúzsku.

Viac o téme: Koronavírus

Počty nových prípadov vo Francúzsku tento mesiac prudko stúpajú, a to na viac ako 20-tisíc pozitívne testovaných denne. V krajine momentálne platí najdlhší zákaz vychádzania v celej Európe – od 18:00 do 6:00. Od októbra sú zatvorené reštaurácie a turistické atrakcie.

Dosiaľ sa vo Francúzsku nakazili koronavírusom viac ako 3 milióny ľudí. Následkom ochorenia COVID-19 podľahlo takmer 73-tisíc osôb.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown, MHD
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozhovorom vo verejnej doprave by sa mali Francúzi vyhnúť, odborníci volajú po treťom lockdowne © SITA Všetky práva vyhradené.

YouTube zakázal kanál bývalého novinára, opakovane šíril nepravdy o koronavíruse

Na Slovensku sa vyrobilo takmer milión vozidiel. Koronakríza ovplyvnila automobilky menej, ako sa čakalo