Remišová kritizuje Pellegriniho trestné oznámenie, starý aj nový Smer zneužíva políciu na politiku

6.1.2021 (Webnoviny.sk) – Trestné oznámenie, ktoré ohlásil predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini, je zneužívanie polície na politiku, „to však starý aj nový Smer robili odjakživa“. Uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Jej stanovisko zaslalo tlačové oddelenie strany. Pellegrini v utorok 5. januára na tlačovej konferencii povedal, že Hlas-SD podá trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a členov vlády. Dôvodom je napríklad podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa či šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Situácia s pandémiou podľa Remišovej nie je dobrá, viac musí robiť aj štát, no opatrenia musia dodržiavať i občania. „A tu Peter Pellegrini a Robert Fico (predseda strany Smer-SD, pozn. SITA) významne prispeli k spochybňovaniu potreby opatrení, spochybňovali ich dodržiavanie a osobne Peter Pellegrini v najsledovanejšej relácii spochybňoval aj očkovanie, čo je mimoriadne nezodpovedný prístup,” podotkla vicepremiérka. „Nepoznám v Európe krajinu, kde by dvaja bývalí premiéri takýmto spôsobom podkopávali nohy svojej vlastnej krajine,” dodala.

Viac k témam: trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová kritizuje Pellegriniho trestné oznámenie, starý aj nový Smer zneužíva políciu na politiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máloktoré voľby boli bez zásahu tajných služieb, spravodajským hrám čelili aj Kiska či Naď

Vodca KĽDR Kim Čong-un pripustil zlyhanie, plány hospodárskeho rozvoja sa nepodarilo naplniť