Rakúsko otvorilo školy, obchody i kaderníctva. Zmiernenie lockdownu však nepocítia hotely ani reštaurácie

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – Školy, obchody, kaderníctva a múzeá sa v Rakúsku opäť otvárajú po tom, ako krajina v decembri zaviedla tretí lockdown. Pretrvávajú však obavy z tempa pribúdania infekcií a zo šírenia nových variantov koronavírusu. Uvoľnenie obmedzení v Rakúsku, ktoré nadobudlo platnosť v pondelok, zďaleka nie je úplné.

Ľudia, ktorí pôjdu do kaderníctva, sa musia preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus, ktorý nie je starší ako 48 hodín. V obchodoch musia zákazníci nosiť ochranné rúška a nestačí, aby si tvár prekryli kusom látky. Reštaurácie a hotely zostávajú zatvorené a úrady uviedli, že tento mesiac sa opätovne neotvoria. Lockdown začal v krajine platiť od 26. decembra.

Viac o téme: Koronavírus

Rakúska vláda hovorí, že je potrebné dostať sa čo najbližšie k situácii, v ktorej je priemerný sedemdňový počet nových prípadov koronavírusu na úrovni 50 na 100-tisíc obyvateľov. V súčasnosti je však tento počet podstatne vyšší, keďže sedemdňový priemer je 108 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko otvorilo školy, obchody i kaderníctva. Zmiernenie lockdownu však nepocítia hotely ani reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Australian Open pod taktovkou koronavírusu, prázdne stoličky a takmer žiadne rady na pivo

Developer CRESCO REAL ESTATE plánuje v tomto roku spustiť predaj takmer 1 000 bytov