Prvým novoročným dieťaťom v Žiline je malá Kristínka, v Košiciach ju predbehla Suela

1.1.2021 (Webnoviny.sk) – Prvým novorodeniatkom v roku 2021 narodeným v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou je malá Kristínka zo Žiliny. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

“Kristínka sa narodila o 2:05 maminke Veronike zo Žiliny, váži 3890 gramov a meria 51 centimetrov. Dieťaťko i mamička sú v poriadku,” priblížila prvý tohtoročný pôrod v žilinskej nemocnici Záteková.

Prvé dieťa roka 2021 narodené vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana v Prešove sa volá Denis. Na svet prišiel o 6:53. Ako informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, novorodenec vážil 2560 gramov a meral 48 centimetrov.

Ide o druhorodené dieťa 20-ročnej mamičky Jany zo Žehne. „Malý Denis prišiel na svet spontánne,“ uviedla Cenková. Ako dodala pre agentúru SITA, do 8:30 sa zatiaľ ešte prvý malý Prešovčan v novom roku nenarodil.

V Košiciach to bolo tiež dievčatko

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice sa prvé dieťa v roku 2021 narodilo o 1:30 mamičke Márii. Dievčatko vážilo 2370 gramov, meralo 47 cm a dostalo meno Suela. Mamička pochádzajúca z Košíc spontánne rodila v pôrodnici na Tr. SNP 1. Ide už o jej siedme dieťa. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Košice Ivana Vaněková.

Druhé dieťatko v pôrodnici na Tr. SNP 1 prišlo na svet o 3:20 taktiež spontánnym pôrodom. Košičanke Dominike sa narodila prvorodená dcéra Zoe, ktorá vážila 3140 gramov a merala 50 cm.

Fotenie a rozhovory sa nekonali

„Vzhľadom na aktuálnu situáciu spoločné fotenie a rozhovory s mamičkou sa tento rok neuskutočnia. Košickým mamičkám, ktoré porodia 1. januára sprostredkovane odovzdá darček aj Mesto Košice. Prvá mamička dostane aj finančný dar,“ uviedla Vaněková.

Inak bola silvestrovská noc v UNLP Košice viac menej pokojná. Pomoc na urgentných príjmoch vyhľadali najmä ľudia pod vplyvom alkoholu, spolu ich bolo deväť. Zdravotníci ošetrili aj jedného občana z CPZ po bitke. Aj keď bolo výbuchy ohňostrojov v Košiciach počuť takmer celý večer, úrazy v tejto súvislosti neboli zaznamenané.

Viac k témam: narodenie dieťaťa, Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvým novoročným dieťaťom v Žiline je malá Kristínka, v Košiciach ju predbehla Suela © SITA Všetky práva vyhradené.

Drvivú väčšinu zamestnancov nemotivuje k vyšším výkonom iba plat. Čo ich poháňa?

Hamilton si vyslúžil poctu od britskej kráľovnej, Alžbeta II. pasovala pilota F1 za rytiera