Prezidentka Čaputová ostáva medzi politikmi najdôveryhodnejšia, nasledujú ju Pellegrini a Sulík

7.2.2021 (Webnoviny.sk) – Najdôveryhodnejším politikom zostáva prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje 64 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa uskutočnil od 12. do 19. januára na vzorke 1 005. Zverejnili ho počas relácie Na telo s Michalom Kovačičom.

Agentúra zisťovala dôveryhodnosť predsedov strán a prezidentky. Za hlavou štátu skončil predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 44 percent opýtaných.

Tretím v poradí dôveryhodnosti politikov je minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorému dôveruje 37 percent respondentov. Nasleduje ministerka investícii Veronika Remišová (Za ľudí), ktorej dôveruje 30 percent opýtaných, predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba s dôverou 21 percent, Igor Matovič (OĽaNO) s dôverou 21 percent, Robert Fico (Smer-SD) s dôverou 20 percent, Boris Kollár (Sme rodina) s dôverou 20 percent, Milan Majerský (KDH) s dôverou 17 percent a Irena Bihariová (Progresívne Slovensko) s dôverou 17 percent respondentov.

Viac k témam: prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová ostáva medzi politikmi najdôveryhodnejšia, nasledujú ju Pellegrini a Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.

Petra Vlhová začne na majstrovstvách sveta kombináciou, predpoveď počasia spôsobila zmenu

Sever a západ Nemecka zasiahla snehová búrka, sneh narobil problémy aj v Holandsku