Pre nehodu dvoch kamiónov a auta museli uzavrieť cestu, vodičovi nákladiaku pomáhali von hasiči (foto)

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Hasiči zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Dobrá Niva v okrese Zvolen. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia hasičského a záchranného zboru, štátna cesta je aktuálne uzavretá.

Kamión skončil mimo cestu

Pri nehode došlo k zrážke dvoch kamiónov a jedného osobného motorového vozidla, pričom jeden z kamión skončil po náraze mimo vozovky. Následkom nehody utrpeli dve osoby zranenia rôzneho rozsahu a nachádzajú sa v opatere záchrannej zdravotnej služby.

“Hasiči vyslobodili jednu zakliesnenú osobu z havarovaného kamióna pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia,” dodala Križanová s tým, že na mieste udalosti zasahujú hasiči zo Zvolena a Pliešoviec.

Nehodu vyšetruje polícia

Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, polícia po vykonaní nevyhnutných úkonov na mieste nehody už spustila premávku v jednom jazdnom pruhu.

“Vodič zahraničného kamióna s návesom prešiel z doposiaľ nezistených príčin do protismeru a zrazil sa protiidúcim nákladným autom. Zrážka si vyžiadala prevoz obidvoch vodičov do nemocnice. Rozsah ich zranení zatiaľ nebol presne špecifikovaný. Nehoda nákladných áut mala však za následok aj poškodenie osobného auta, ktoré jazdilo za jedným z nich v smere od Dobrej Nivy na Zvolen. Tovar z nákladného auta, ktorý pri nehode vymrštilo z vozidla, zachytil toto osobné auto idúce za ním,” popisuje nehodu polícia s tým, že posádka tohto vozidla nebola zranená. Presná príčina dopravnej nehody je v štádiu objasňovania.

Viac k témam: dopravná nehoda, zrážka auta s kamiónom
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre nehodu dvoch kamiónov a auta museli uzavrieť cestu, vodičovi nákladiaku pomáhali von hasiči (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Talianom hrozí podobný osud ako Rusom, na olympiádu v Tokiu možno nepôjdu pod svojou vlajkou

Green Fox Academy: Získajte štipendium a naučte sa programovať