Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavať

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda v pondelok vyslovil pochopenie pre „zúfalstvo“ ľudí, ktorí otvárajú svoje prevádzky napriek platným pandemickým opatreniam a finančným postihom pre porušenie vládou nariadených obmedzení.

Stovky podnikateľov sa zapojili do výzvy #OtwieraMY (Otvárame) a rozhodli sa otvoriť svoje reštaurácie, hotely, lyžiarske vleky, fitnescentrá a ďalšie prevádzky, aby sa vyhli úpadku v dôsledku predĺžených opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Chápem netrpezlivosť a často aj zúfalstvo ľudí, ktorí musia sledovať rozpad sa ich celoživotnej práce. Trestať takýchto zúfalých ľudí je strašné,“ vyhlásil Duda, no podotkol, že predpisy „sa musia dodržiavať”.

Vláda varovala podnikateľov, ktorí nebudú rešpektovať nariadenia a otvoria prevádzky, že budú vyškrtnutí z programov štátnej finančnej pomoci a ďalších podporných grantov na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie. Mnohí majitelia firiem však tvrdia, že otvorenie sa im finančne oplatí viac, pretože vládna pomoc ani zďaleka nepokryje ich straty.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavať © SITA Všetky práva vyhradené.

Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva

Najvyšší súd v USA odmietol žaloby proti Trumpovi pre nelegálne profitovanie zo svojho úradu