Poľsko a pobaltské štáty uľahčia Slovákom cestovanie, zavádzajú výnimky pre očkovaných

8.2.2021 (Webnoviny.sk) – Pri vstupe na územie Poľska hromadnou dopravou, teda vlakom, autobusom či lietadlom, sa môžu cestujúci vyhnúť povinnej izolácii absolvovaním testu na COVID-19. Výnimku však už majú aj zaočkovaní proti tomuto ochoreniu.

Viac o téme: Koronavírus

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS). Dodal, že v prípade vstupu do Poľska osobným autom v počte do päť osôb, nie je potrebné mať pri sebe negatívny test na COVID-19 ani absolvovať karanténu.

Cestujúci do Estónska, Lotyšska či Litvy nemusia po príchode do krajín podstúpiť povinnú karanténu, ak predložia potvrdenie – v angličtine alebo tamojších úradných jazykoch o tom, že prekonali COVID-19 alebo ak predložia potvrdenie o absolvovaní oboch dávok očkovania proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Predpokladám, že takýto postup súvisí jednak s desiatkami tisíc zaočkovaných už aj druhou dávkou vakcíny, ale aj snahou pozitívne motivovať tých, ktorí nad touto možnosťou váhajú, hoci im je k dispozícii – napríklad zdravotníci a ošetrovatelia,“ uzavrel Klus.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko a pobaltské štáty uľahčia Slovákom cestovanie, zavádzajú výnimky pre očkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Australian Open pod taktovkou koronavírusu, prázdne stoličky a takmer žiadne rady na pivo

Developer CRESCO REAL ESTATE plánuje v tomto roku spustiť predaj takmer 1 000 bytov