Pokles preferencií OĽaNO je daňou za prevzatie vlády v čase koronakrízy, myslí si Šipoš

3.1.2021 (Webnoviny.sk) – Prieskumy neboli voči hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nikdy príliš naklonené. Povedal to pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš.

Aktuálny pokles preferencií hnutia vníma ako daň za to, že prevzali vládnutie v čase nástupu koronakrízy, „počas ktorej je nevyhnutné prijímať nepopulárne a obmedzujúce opatrenia”.

Zdravie ľudí je prioritou

Doplnil, že okrem boja proti korupcii je prioritou OĽaNO ochrana zdravia ľudí. „Neohrozíme zdravie ľudí len pre to, že prijímanie opatrení je nepopulárne a môže ohroziť naše preferencie,” podotkol Šipoš.

Na otázku, či premiér Igor Matovič (OĽaNO) stíha vykonávať funkciu predsedu hnutia i vlády odpovedal, že sa naplno venuje výkonu funkcie predsedu vlády.

„Zodpovedne však pristupuje aj k otázkam, ktoré sa týkajú hnutia či poslaneckého klubu, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje,” uviedol.

Trinásťpercentná podpora

Agentúra Polis Slovakia v prieskume, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA v dňoch 19. až 22. decembra, namerala vládnemu hnutiu podporu 13,4 percenta.

V minuloročných parlamentných voľbách odovzdalo hnutiu OĽaNO svoj hlas 25,02 percenta voličov.

Viac k témam: voličské preferencie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokles preferencií OĽaNO je daňou za prevzatie vlády v čase koronakrízy, myslí si Šipoš © SITA Všetky práva vyhradené.

Mladí Nemci vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov tvrdo vzdorovali Rusom, Fíni vyradili Švédov

Za účasti troch Slovákov odštartoval prológom v Saudskej Arábii nový ročník Rely Dakar