Pojednávanie v kauze vraždy Miroslava Sýkoru bude pokračovať, predvolajú troch svedkov aj znalcov

6.2.2021 (Webnoviny.sk) – Hlavné pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru by malo na Okresnom súde Bratislava I pokračovať 22. apríla. Vyplýva to z rozpisu súdnych pojednávaní na internetovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR.

V kauze mal súd v tomto roku pojednávať už 26. januára, termín však zrušil z dôvodu pandemickej situácie a z toho vyplývajúcich protiepidemických opatrení. Na aprílové pojednávanie by mali byť predvolaní traja svedkovia a tiež znalci.

Vypočúvali aj bývalého šéfa SIS

Súd v tejto kauze naposledy pojednával koncom septembra minulého roku, po skoro dvojročnom období odročovania pre absencie procesných strán.

Na pojednávaní v septembri 2020 súd vypočul šiestich svedkov. Bol medzi nimi aj odsúdený šéf skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa. Pri jeho výsluchu však bola verejnosť vylúčená.

V kauze sú obžalovaní štyria ľudia

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Zastrelený na parkovisku pred hotelom

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Viac k témam: piťovci, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Pojednávanie v kauze vraždy Miroslava Sýkoru bude pokračovať, predvolajú troch svedkov aj znalcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Slováci pomáhali v krízovom roku 2020 dvakrát viac ako v predchádzajúcom, ukázali štatistiky

Slovenskí tenisti už poznajú súperov na Australian Open, Kužmová si v 1. kole zahrá proti Sobolenkovej