Podnikateľ Brhel obvinenia popiera a zatiaľ ostáva zadržaný

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikateľ Jozef Brhel. popiera obvinenia, ktoré voči nemu vzniesli v rámci akcie Mýtnik. Po utorkovom výsluchu na policajnom prezídiu to uviedol jeho advokát Ľudovít Štanglovič s tým, že podnikateľ zatiaľ ostáva políciou zadržaný.

„V danej dôkaznej situácii sme toho názoru, že pokiaľ nejde o politickú kauzu, že by prokurátor mal v rámci výkonu dozoru v časti uznesenia o obvinení voči môjmu klientovi konanie zastaviť, respektíve zrušiť,” povedal Štanglovič.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Väzobné stíhanie následne prokurátor navrhol štyrom obvineným vrátane Imreczeho, čomu Špecializovaný trestný súd v pondelok 1. februára vyhovel.

Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Brhel obvinenia popiera a zatiaľ ostáva zadržaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Koaliční poslanci sa búria, nepáči sa im vypustenie druhej národnosti pri sčítaní obyvateľov

Navaľný sa postavil pred moskovský súd, rozhoduje sa o jeho slobode