Pilotov F1 čakajú v novej sezóne zmeny, piatkové tréningy sa skrátia a posunú sa aj začiatky pretekov

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Piloti formuly 1 strávia v novej sezóne prestížneho motoristického seriálu menej času v tréningoch na preteky. Piatkové tréningy sa oficiálne skrátia o polhodinu. Namiesto 60 minút budú trvať iba polhodinu a časovo sa tak vyrovnajú sobotňajšiemu záverečnému tréningu pred kvalifikáciou. Tieto informácie zverejnila stránka kráľovskej triedy motoristického športu.

Zmena nastala aj v začiatkoch pretekov. V minulej sezóne sa vždy začínalo 10 minút po celej hodine, čiže o 15.10 h, teraz to bude presne o 15.00 h. Týka sa to všetkých VC po celom svete.

Sezóna F1 sa začne s oneskorením

Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. marca Veľkou cenou Sachíru v Bahrajne.

Nasledovať bude Veľká cena Emilia Romagna v talianskej Imole (18. 4.), ktorá nahradí pôvodne na tento termín plánovanú Grand Prix Číny. O jej neskoršom umiestnení do súťažného kalendára sa zatiaľ rokuje.

Veľká cena Austrália bude až v novembri

Prvý májový termín zatiaľ zostáva voľný (2. 5.) a pôvodne tradičný úvod sezóny – Veľká cena Austrálie v Melbourne sa presunie až na november (21. 11.). Po tomto termíne sa bude súťažiť už len v Saudskej Arábii (5. 12.) a Spojených arabských emirátoch (12. 12.).

Spoločným menovateľom zmien na poslednú chvíľu sú reštrikčné opatrenia spojené s bojom proti koronavírusu. Počet pretekov (23) by mal zostať nezmenený.

Viac k témam: F1 Formula 1, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pilotov F1 čakajú v novej sezóne zmeny, piatkové tréningy sa skrátia a posunú sa aj začiatky pretekov © SITA Všetky práva vyhradené.

Na elektronickú konzultáciu obhajcu s klientom je ZVJS pripravený, obhajoby cez Skype fungujú aj v Česku

Česko zatvára hranice pre cudzincov a sprísnia sa aj ďalšie opatrenia