Petra Vlhová sa na známy Kandahar nedostala, proti bolo počasie

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Petra Vlhová sa vo štvrtok na známy Kandahar v Garmisch-Partenkirchene nedostala. Sneženie, vietor a dážď znemožnili konanie štvrtkového tréningu pred sobotňajším zjazdom Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v známom nemeckom stredisku.

Štart najprv stanovili na 11.00 h, neskôr na 11.30 h a napokon tréning úplne zrušili. Vlhová sa mala dostať na trať ako tretia v poradí.

Zjazdárky by mali byť v akcii aspoň v piatok, keď je na programe druhý tréning, v tomto prípade prvý. Podľa webu ORF predpoveď počasie na najbližšie dni v Garmisch-Partenkirchene rovnako nie je priaznivá. Podľa pravidiel FIS lyžiarky musia absolvovať pred ostrým zjazdom aspoň jeden meraný tréning.

Sobotňajší zjazd a nedeľňajší super G budú v poradí dvadsiate prvé a dvadsiate druhé preteky aktuálnej sezóny Svetového pohára žien z 33 plánovaných. Petra Vlhová má na čele SP náskok 100 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou a 136 bodov pred ďalšou švajčiarskou zjazdárkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová sa na známy Kandahar nedostala, proti bolo počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zadržaný podnikateľ Bödör zostáva za mrežami, súd zamietol jeho sťažnosť voči predĺženiu väzby

O prácu v cestovnom ruchu už pre koronakrízu prišli stovky ľudí, podnikatelia sú na hranici existencie