Pellegriniho Hlas-SD rozšíril trestné oznámenie na Matoviča a Sulíka o ďalšie skutky

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) rozšírila trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) o ďalšie skutky.

Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Dodala, že ak sa raz niekto priznáva k vine za smrť tisícov ľudí, nech za to nesie plnú zodpovednosť. Zodpovedať sa má z týchto skutkov nie pred kamerami, ale pred súdom.

Viac o téme: Koronavírus

V prípade predsedu vlády existuje podľa strany podozrenie, že mohli byť spáchané trestné činy ako usmrtenie podľa Trestného zákona, šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, všeobecné ohrozenie, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, marenie úlohy verejným činiteľom či ohováranie.

Ministrom hospodárstva mohli byť spáchané trestné činy ako usmrtenie podľa Trestného zákona, šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, všeobecné ohrozenie, zneužívanie právomoci verejného činiteľa či marenie úlohy verejným činiteľom.

Hlas-SD pripomína, ako Matovič obvinil Sulíka za 4300 obetí koronavírusu a miliardové ekonomické škody. Podľa strany sa tiež priznal, že si obete berie na svoje ramená.

Viac k témam: Koronavírus, minister hospodárstva SR, premiér Slovenskej republiky, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas-SD rozšíril trestné oznámenie na Matoviča a Sulíka o ďalšie skutky © SITA Všetky práva vyhradené.

Firmy sa sťažujú na okresné súdy, viaceré údajne nemajú pokyny k preplácaniu testovania

Niké Športovec mesiaca podporí z Fondu pre budúcnosť športu talentovaného športovca!