Otec Borisa Johnsona žiada o francúzske občianstvo, synovi uštedril ranu pod pás

1.1.2021 (Webnoviny.sk) – V čase odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie si otec britského premiéra Borisa Johnsona, zdá sa, chce ponechať užšie väzby s euroblokom. Stanley Johnson žiada o francúzske občianstvo a odôvodňuje to tým, že chce “vyzdvihnúť” svoj francúzsky pôvod.

“Nie je to otázka toho, aby som sa stal Francúzom. Ak tomu dobre rozumiem, už som Francúz. Moja matka sa narodila vo Francúzsku, jej matka bola úplná Francúzka, rovnako ako jej starý otec,” povedal 80-ročný Stanley Johnson pre RTL.

V tomto období dáva dohromady dokumenty potrebné k podaniu žiadosti. “Pre mňa to predstavuje otázku vyzdvihnutia toho, čo už mám,” dodal rodák z Cornwallu, ktorý v referende o brexite v roku 2016 podporoval zotrvanie Veľkej Británie v EÚ.

Briti od 1. januára stratili automatické právo žiť a pracovať v 27 členských štátoch EÚ. Tých s dvojitým občianstvom sa to však netýka.

Viac k témam: Brexit, francúzske občianstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec Borisa Johnsona žiada o francúzske občianstvo, synovi uštedril ranu pod pás © SITA Všetky práva vyhradené.

Biskupi žiadajú Slovákov, aby sa pri sčítaní obyvateľov priznali k svojej viere

Prezidentka Čaputová sa prihovorila občanom: My všetci tvoríme Slovensko, nenávisť nie je riešením (video)