Obvinený podnikateľ Suchoba je stále v zahraničí, nekomunikuje s právnikom ani s partnermi

5.2.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikateľ Michal Suchoba, ktorého polícia obvinila v rámci akcie Mýtnik, je stále v zahraničí a nehlási sa ani svojmu právnikovi. Informoval o tom denník Sme na svojej internetovej stránke.

Michala Suchobu obvinili z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku 29. januára, keď Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v súvislosti s akciou Mýtnik, sa nachádzal mimo Slovenska.

S právnikom komunikovala len matka

Ako ďalej uviedol denník Sme, Suchoba poveril svojím zastupovaním advokáta Richarda Biročáka. Údajne s ním však nekomunikoval priamo, ale len cez svoju matku. Advokát hovorí, že o obvinenom zatiaľ nič viac nevie. „Ak bude chcieť prísť, tak to napíše orgánom činným v trestnom konaní alebo sprostredkovane mne. Zatiaľ sa tak nestalo,” povedal pre Sme Biročák.

O prípadnom návrate Suchobu nechcela denníku hovoriť ani podnikateľova matka. Dlhšiu dobu vraj neboli s podnikateľom v kontakte jeho partneri z firmy Allexis Group. Nevedia tak ani to, kde sa momentálne nachádza.

Odsúdiť by ho mohli v neprítomnosti

Najpravdepodobnejším miestom jeho výskytu sú Spojené arabské emiráty, kde trávi každoročne aj niekoľko mesiacov. V tejto krajine bol podľa televízie Joj aj minulý týždeň, keď polícia akciu Mýtnik rozbehla. Ako zhodnotilo Sme, ak sa tieto informácie potvrdia a Michal Suchoba sa pre návrat domov nerozhodne dobrovoľne, snaha o jeho vydanie sa môže skomplikovať.

Slovensko s emirátmi nemá žiadnu bilaterálnu zmluvu, ktorá by riešila vydávanie obvinených, pripustilo ministerstvo spravodlivosti. Po obvinenom zatiaľ polícia nevyhlásila pátranie a prokuratúra denníku nechcela povedať, či budú v jeho prípade žiadať o medzinárodný zatykač.

Keďže si Michal Suchoba vybral advokáta, konať by sa mohlo aj v jeho neprítomnosti. Teoreticky by ho tak mohli aj odsúdiť v čase, keď by bol na úteku.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený podnikateľ Suchoba je stále v zahraničí, nekomunikuje s právnikom ani s partnermi © SITA Všetky práva vyhradené.

USA vojakov z Nemecka zatiaľ nestiahnu, Berlín Bidenovo rozhodnutie privítal

Podnikateľ Jozef Brhel ide do väzby, bude hospitalizovaný vo väzenskej nemocnici v Trenčíne