Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masaker

1.1.2021 (Webnoviny.sk) – Stovky vtákov v talianskom Ríme zahynulo po tom, čo na Silvestra ľudia odpálili veľké množstvo zábavnej pyrotechniky. Upozornili na to skupiny bojujúce za práva zvierat, ktoré incident označili ako “masaker”.

Telá mŕtvych vtákov, prevažne škorcov, sa nachádzali predovšetkým v okolí hlavnej rímskej železničnej stanice. Táto oblasť je známa tým, že v nej hniezdi veľa vtákov.

“Mohlo sa stať, že zomreli od strachu. Mohli naraziť do seba, do okien alebo elektrického vedenia. Príčinou ich smrti mohol byť aj infarkt,” uviedla aktivistka Loredana Digliová. Pripomenula, že silvestrovské ohňostroje každoročne spôsobujú strach a zranenia divých aj domácich zvierat.

Veľký úhyn vtákov v Ríme nastal napriek tomu, že miestna samospráva občanom zakázala odpaľovať delobuchy a inú zábavnú pyrotechniku a od 22:00 platil zákaz vychádzania.

Viac k témam: ohňostroje, Silvester, vtáky, zábavná pyrotechnika, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masaker © SITA Všetky práva vyhradené.

Fond na podporu športu vypísal prvú výzvu, rozdelí v nej milióny eur

Chára priznal, že sa o zmene klubu radil aj s Bradym. S Washingtonom chce zabojovať o Stanleyho pohár