Nenávistné prejavy vedú k ohrozovaniu práv a ľudských životov, pripomína ombudsmanka Patakyová

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Holokaust by mal byť pre spoločnosť výstrahou, že nenávistné prejavy nesú hrozbu ohrozujúcu práva a životy ľudí. Vo svojom statuse na sociálnej sieti to pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu uviedla verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Pripomenula, že o život vtedy prišlo šesť miliónov Židov a obeťami sa stali aj ďalšie perzekvované skupiny ľudí ako napríklad politickí oponenti, osoby so zdravotným postihnutím, Rómovia či ľudia z LGBTI komunity.

„Oslobodenie koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, od ktorého dnes uplynulo 76 rokov, nám pripomína, že tragédia, ktorá spoločnosť postihla vo forme holokaustu, pre nás musí byť zdvihnutým prstom a upozornením, že nenávistné prejavy v sebe nesú hrozbu vyústenia do nebezpečných praktík ohrozujúcich práva a životy ľudí,“ napísala Patakyová. Dodala, že spoločnosť má uprednostniť úctu, inklúziu a rešpekt.

Viac k témam: holokaust, Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu, ombudsmanka
Zdroj: Webnoviny.sk – Nenávistné prejavy vedú k ohrozovaniu práv a ľudských životov, pripomína ombudsmanka Patakyová © SITA Všetky práva vyhradené.

Ministri upravili manuál testovania vo firmách, rozširuje sa aj okruh „testovacích autorít“

Spoločnosť Jägermeister uvedie na trh kolekciu sweetwear oblečenia nazvanú „BEST NIGHTS“ a to za podpory návrhára „Bloody Osiris“ a rappera Dalyba