Nemecko označilo Česko za rizikové, na hraniciach sa tvoria rozsiahle kolóny a rady chodcov

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Kolóny stoviek osobných áut a rady chodcov sa vytvorili na nemecko-českých hraničných priechodoch po tom, ako Nemecko označilo Českú republiku z pandemického hľadiska za vysoko rizikovú oblasť. Znamená to, že obyvatelia Česka sa pred vstupom na nemecké územie musia preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Informovala o tom v pondelok nemecká polícia.

Dlhé rady na niektorých nemecko-českých priechodoch vytvorili českí občania, ktorí denne dochádzajú do práce v susednom Nemecku. Preukázať sa musia výsledkom testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín. ČR zvyšuje kapacitu testovacích miest na hraničných priechodoch aj v iných oblastiach krajiny, aby sa vyhovelo rastúcemu dopytu.

Viac o téme: Koronavírus

Česi, ktorí nedochádzajú do Nemecka do zamestnania denne, ale cestujú na dlhšie obdobie, tiež musia absolvovať testovanie, ale okrem toho musia po vstupe na nemecké územie zotrvať 10 dní v karanténe. Český premiér Andrej Babiš má o situácii diskutovať s predsedom bavorskej vlády Markusom Söderom.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko označilo Česko za rizikové, na hraniciach sa tvoria rozsiahle kolóny a rady chodcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Rusi sa voči trestu Svetovej antidopingovej agentúry neodvolajú, chcú spoluprácu a obnovenie činnosti

Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako „o žarte“ (video)