NAKA počas akcie Mýtnik zadržala deväť osôb, medzi nimi aj exšéfa finančnej správy Imreczeho

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie Mýtnik bývalého funkcionára finančnej správy a ďalších osem osôb. Ako informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka, zadržaní boli v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Dodal, že ďalšie informácie poskytnú až vtedy, keď to procesná situácia dovolí.

Podľa informácií Denníka N je jedným zo zadržaných bývalý riaditeľ finančnej správy František Imrecze, ktorý bol nominant strany Smer- sociálna demokracia (Smer-SD). Bol priamym podriadeným bývalého ministra financií Petra Kažimíra, ktorý v súčasnosti vedie Národnú banku Slovenska.

Medzi zadržanými by mal byť podľa informácií portálu televízie Joj noviny.sk aj šéf IT finančnej správy Milan Grega. Televízia informovala, že obaja by mali byť teraz na NAKA v budove policajného prezídia. Portál doplnil, že v zatýkaní sa bude pokračovať. Má totiž informácie, že vyšetrovatelia chceli zadržať aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa B. Ako uviedla TV Joj, tieto osoby sa nenachádzajú na Slovensku.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA počas akcie Mýtnik zadržala deväť osôb, medzi nimi aj exšéfa finančnej správy Imreczeho © SITA Všetky práva vyhradené.

Bratislava vyzýva k účasti na sčítaní obyvateľov, mesto môže získať milióny eur ročne

Ministerstvo prijalo takmer 5-tisíc žiadostí na kompenzácie v cestovnom ruchu, neodmietlo žiadnu