Na ministerstve vnútra je registrovaných 65 politických strán a hnutí, takmer stovka je zas v likvidácii

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Na Ministerstve vnútra SR je v súčasnosti registrovaných 65 politických strán a hnutí a 96 politických strán a hnutí je v likvidácii. Pre agentúru SITA to uviedla Michaela Paulenová z tlačového odboru rezortu vnútra.

Doplnila, že oproti minulému roku bola zaregistrovaná len jedna politická strana a jedna politická strana prešla do likvidácie.

Podmienky vzniku strany upravuje zákon o politických stranách. Návrh na registráciu strany podáva prípravný výbor, ktorý musí byť najmenej trojčlenný. Návrh musí byť písomný, podpísaný každým členom prípravného výboru a pravosť podpisov musí byť osvedčená.

Súčasťou prílohy návrhu musí byť zoznam občanov, ktorí súhlasia, aby strana vznikla. Ten musí obsahovať najmenej 10-tisíc podpisov. Musí tiež obsahovať stanovy strany v dvoch vyhotoveniach či doklad o zaplatení správneho poplatku 663,50 eur s vyhlásením o adrese sídla strany podpísané splnomocnencom.

Viac k témam: politické strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Na ministerstve vnútra je registrovaných 65 politických strán a hnutí, takmer stovka je zas v likvidácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Online prenosy z rokovaní zastupiteľstiev sú problémom, viac ako polovica samospráv ich nevie zaistiť

Unikli fotografie zo zdravotného záznamu Lučanského, minister Naď sľubuje odmenu za informácie