Na Australian Open v Melbourne môže prísť až 30-tisíc fanúšikov denne

30.1.2021 (Webnoviny.sk) – Až 30-tisíc fanúšikov denne môže v Melbourne navštíviť areál, v ktorom sa od 8. februára začne prvý tohtosezónny grandslamový tenisový turnaj Australian Open. O uvedenom limite v sobotu informoval minister športu austrálskeho štátu Viktória Martin Pakula.

Uvedený počet osôb bude platiť počas prvých ôsmich dní podujatia a príde k rovnomernému rozdeleniu fanúšikov medzi denný a večerný blok zápasov. Od štvrťfinále bude maximálny denný limit 25-tisíc osôb. Australian Open potrvá až do 21. februára. Informácie priniesol web BBC Sport.

“V praxi to znamená, že Melbourne Park môže navštíviť spolu až 390-tisíc priaznivcov, čo je približne polovica návštevnosti z predchádzajúcich rokov,” uviedol Pakula a doplnil: “Síce to tu nebude rovnaké ako doteraz, no určite pôjde o najvýznamnejšie medzinárodné podujatia s účasťou fanúšikov za ostatných mnoho mesiacov.”

Účastníci turnaja sú už istý čas v Austrálii a väčšina hráčov a trénerov už má za sebou povinnú izoláciu. Do dejiska turnaja sa z celého sveta presunuli v polovici januára špeciálnymi leteckými linkami. Väčšina hráčov počas uvedenej karantény mohla aspoň obmedzene trénovať, no 72 tenistov zostalo v úplnej izolácii po výskyte koronavírusu na palubách ich leteckých liniek do Austrálie.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, fanúšikovia, izolácia, Koronavírus, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Australian Open v Melbourne môže prísť až 30-tisíc fanúšikov denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovák Čajkovský dosiahol v KHL čistý hetrik, u obrancov ide o málo vídaný jav

Grécki policajti zadržali cudzincov s 324 kilogramami kokaínu v trhovej hodnote 100-miliónov eur