Mnohé časti Talianska sa vracajú k normálnemu životu, otvárajú múzeá či kaviarne

1.2.2021 (Webnoviny.sk) – Veľká časť Talianska postupne končí s predvianočnými prísnymi opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Vatikánske múzeá opäť vítajú návštevníkov a obyvatelia Ríma si opäť môžu dopriať cappuccino na vonkajších terasách miestnych prevádzok.

Zatiaľ čo mnoho európskych štátov naďalej zostáva uprostred tvrdých reštrikcií v dôsledku prudkého nárastu počtu prípadov ochorenia COVID-19, väčšina talianskych regiónov sa v pondelok dočkala vytúženej „žltej“ rizikovej kategórie, ktorá umožňuje znovuotvorenie múzeí, návštevu reštaurácií a barov či návrat mnohých študentov stredných škôl naspäť do tried.

Viac o téme: Koronavírus

Vatikánske múzeá opäť otvorili brány prvýkrát za 88 dní. Ich zamestnanci využili spomenuté obdobie na vylepšenie výstavných siení a údržbu, ktorú by inak popri v priemere siedmich miliónoch návštevníkoch ročne bolo iba ťažké dokončiť.

Taliansko bolo v začiatkoch pandémie najpostihnutejšou krajinou na európskom kontinente. V súčasnosti zaznamenáva denne okolo 12 až 15-tisíc nových prípadov a 300 až 600 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk – Mnohé časti Talianska sa vracajú k normálnemu životu, otvárajú múzeá či kaviarne © SITA Všetky práva vyhradené.

Minister Krajniak oznámil predĺženie Prvej pomoci, živnostníci môžu získať viac peňazí (video)

Lipšic a Kysel podľa mimovládok ukázali vysokú odbornosť, expolitik ustál podpásové útoky Blahu