Medzinárodný očkovací preukaz nie je novinkou a existuje už roky, pripomína konšpirátorom polícia

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Medzinárodný očkovací preukaz existuje už roky. V profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti to polícia pripomína s tým, že takýto preukaz je potrebný v prípadoch cestovania do krajiny, ktorá si vstup na svoje územie podmieňuje vakcináciou prichádzajúcej osoby proti určitému ochoreniu.

Ďalší príklad svetovlády

Polícia tak reaguje na konšpiračné teórie, ktoré medializovali informácie o tom, že cestovanie medzi krajinami Európskej únie (EÚ) možno bude podmienené vakcináciou proti ochoreniu COVID-19. Diskutovať o tom mali lídri členských krajín EÚ.

Konšpirátori podľa polície uvádzajú, že pohyb medzi krajinami bude pre nezaočkovaných obmedzený až nemožný, a teda dôjde k obmedzeniu ich slobody pohybu a k zrušeniu schengenu alebo o tom, že „podmieňovanie cestovania s ‚papierikom‘ je ďalším príkladom svetovlády, nadvlády jednotlivcov, bohatých miliardárov, farma spoločností a ďalších osôb a inštitúcií“.

Svet sa prispôsobuje situácii

Ako príklad povinného očkovania pred vstupom do krajiny uvádza polícia cestovanie do Mali alebo Francúzskej Guyany, pri ktorom musí byť prichádzajúci zaočkovaný proti žltej zimnici.

„Keďže celý svet čelí ochoreniu COVID-19, je možné, že viacero krajín podmieni vstup na svoje územie očkovaním proti tomuto vírusu a COVID-19 sa tak zaradí vedľa dlhodobo známych chorôb do kolóniek očkovacieho preukazu. Nepôjde o nič nové, svet sa iba prispôsobí novej situácii,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: dezinformácie, hoax, konšpiračné teórie
Zdroj: Webnoviny.sk – Medzinárodný očkovací preukaz nie je novinkou a existuje už roky, pripomína konšpirátorom polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ako môže veda zlepšiť môj život a pomôcť životnému prostrediu?

Navaľného právnička sľubuje, že sa budú naďalej snažiť o prepustenie opozičného lídra