Kľúčové rozhodnutia vlády prichádzajú na poslednú chvíľu, ZMOS odsúdil aj statusy na sociálnych sieťach

5.2.2021 (Webnoviny.sk) – Kľúčové rozhodnutia vlády prichádzajú na poslednú chvíľu. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

Viac o téme: Koronavírus

Združenie nie je spokojné s komunikáciou zo strany vlády. Samosprávy podľa neho nemajú dostatok potrebných informácií k návratu detí do škôl od pondelka 8. februára.

„Napriek tomu, že sú mestá a obce najväčší zriaďovatelia škôl v prenesenom výkone štátnej správy, od štátu boli svedkami chaotickej komunikácie aj spochybňovania podstaty otvárania škôl. V tejto neprehľadnej spleti často sa meniacich informácií sa starostovia, primátori, aj zamestnanci obecných a mestských úradov strácajú rovnako, ako učitelia na školách a tiež občania,“ uviedol ZMOS v tlačovej správe.

Združenie je znepokojené štýlom aj formou komunikácie vlády. Oficiálnym zdrojom informácií sa podľa neho stávajú tlačové besedy či statusy na sociálnych sieťach.

Viac k témam: komunikácia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Kľúčové rozhodnutia vlády prichádzajú na poslednú chvíľu, ZMOS odsúdil aj statusy na sociálnych sieťach © SITA Všetky práva vyhradené.

Rekonštrukcia Spišského hradu prejde do druhej etapy, bude stáť štyri milióny eur

Muž prežil výbuch plynu, ktorý zrovnal dom so zemou (foto)