Izrael začne zmierňovať lockdown, zrušia obmedzenie pohybu a otvoria národné parky

5.2.2021 (Webnoviny.sk) – Izrael plánuje od nedele pomalé zmierňovanie najnovšieho lockdownu v nádeji, že jeho rýchla vakcinačná kampaň brzdí pandémiu, ktorú zrýchlili nové varianty koronavírusu. Informovala o tom v piatok izraelská vláda.

Viac o téme: Koronavírus

Obyvatelia krajiny už nebudú mať obmedzený pohyb na vzdialenosť jedného kilometra od bydliska, opäť otvoria národné parky a reštaurácie budú môcť ponúkať jedlá na odnos so sebou.

Izrael odštartoval jednu z najúspešnejších vakcinačných kampaní na svete a v priebehu niekoľkých týždňov zaočkoval viac ako tretinu svojej 9,3-miliónovej populácie. Tempo pribúdania nových nákaz však zostáva na vysokej úrovni, čiastočne v dôsledku infekčnejších variantov koronavírusu z Veľkej Británie a Južnej Afriky.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyzýva obyvateľov krajiny, najmä ľudí vo veku nad 50 rokov, aby sa dali zaočkovať. Tempo vakcinácie sa však spomalilo, pričom zjavne váhajú arabskí občania Izraela, ultraortodoxní židia a mladší ľudia.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael začne zmierňovať lockdown, zrušia obmedzenie pohybu a otvoria národné parky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zamestnávatelia vnímajú zmeny v gastrolístkoch s obavami a upozorňujú na viaceré problémy

Voľba špeciálneho prokurátora: Koalícia sa zhodla na jednom mene. Bude to Daniel Lipšic?