Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu

5.2.2021 (Webnoviny.sk) – Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Národného inšpektorátu práce Ladislav Kerekeš. „Desiatky inšpektorov práce zo všetkých krajov Slovenska sa od pondelka 8. februára zapoja do mimoriadnej previerky,” uviedol hovorca a dodal, že inšpekcie sa zamerajú predovšetkým na dohľad nad plnením povinností zamestnávateľov podľa zákona o BOZP.

„Súčasťou previerok bude najmä preverenie nevyhnutnosti prítomnosti zamestnancov na pracovisku a využitia možnosti zamestnávateľov na nariadenie výkonu práce zamestnancov z domácnosti,” doplnil.

Viac o téme: Koronavírus

Prioritne sa inšpektori zamerajú na aktuálne podnety zamestnancov ako aj na zamestnávateľov v rizikových oblastiach, kde je vyššia pravdepodobnosť závažných nedostatkov a nesystematického prístupu k BOZP. „Sankcie za zistené porušenia budú udeľované v zmysle zákona o inšpekcii práce, pričom inšpektoráty práce budú prihliadať na mieru závažnosti porušenia a jeho prípadné následky,” uzavrel hovorca.

Viac k témam: Národný inšpektorát práce, práca z domu
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu © SITA Všetky práva vyhradené.

Obvinený podnikateľ Suchoba je stále v zahraničí, nekomunikuje s právnikom ani s partnermi

Slovákom volá falošná technická podpora z Microsoftu, za ukradnuté údaje pýtajú peniaze