Hygienici upravili podmienky nakupovania v obchodoch v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany

4.2.2021 (Webnoviny.sk) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave sprísnil z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 podmienky nakupovania v obchodov v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. Podľa jeho najnovšej vyhlášky musí na jedného zákazníka pripadať najmenej 25 metrov štvorcových predajnej plochy.

Ak je prevádzka menšia, môže v nej byť len jeden zákazník. Obmedzenie neplatí pre deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň majú prevádzky podľa vyhlášky zabezpečiť maximálne možné využitie pokladní, aby sa minimalizoval počet čakajúcich zákazníkov pred pokladňami, ako aj dvojmetrové odstupy pri samoobslužných pokladniach a v interiéroch prevádzok.

Z prezentácie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyplynulo, že okresy Trnava a Hlohovec patria medzi desiatku tých okresov, v ktorých je aktuálne najhoršia epidemiologická situácia na Slovensku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, obchody
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upravili podmienky nakupovania v obchodoch v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany © SITA Všetky práva vyhradené.

Tampa potopila Detroit už v úvode, triumf Bostonu režíroval hetrikom Pastrňák (video)

Pendleri sa budú musieť testovať aj registrovať, Rakúsko im mení podmienky