Horský priechod Donovaly uzavreli pre nákladné autá, vodiči by si mali dať pozor na poľadovicu

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Pre nákladné vozidlá nad 10 metrov dĺžky je aktuálne uzavretý horský priechod Donovaly. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia prostredníctvom sociálnej siete s tým, že vodičov v tomto úseku trápi poľadovica. Horské priechody Šturec a Čertovica sú podľa stránky Slovenskej správy ciest zjazdné so zimnými pneumatikami, pričom je na nich kašovitý sneh.

Varovanie prvého stupňa pred snežením platí podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) len pre južné okresy Banskobystrického kraja. V okresoch Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš môže do večerných hodín napadať 10 až 15 centimetrov nového snehu.

„Predpokladaná hrúbka nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ. V okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Lučenec vydali meteorológovia aj hydrologickú výstrahu prvého stupňa pred hroziacimi povodňami z trvalého dažďa.

Viac k témam: horský priechod Donovaly, nákladné autá, počasie, poľadovica
Zdroj: Webnoviny.sk – Horský priechod Donovaly uzavreli pre nákladné autá, vodiči by si mali dať pozor na poľadovicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Tesla nakúpila bitcoin za 1,5 miliardy dolárov, chce ho akceptovať aj pri predaji svojich produktov

Cestovná kancelária TUI vykázala stratu takmer 700 miliónov eur, ale záujem o dovolenky stúpa