Hlas-SD pobúrili výroky Matoviča a Naďa o Rašiho vile v Chorvátsku, bude ich riešiť právnou cestou

26.1.2021 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) bude riešiť v trestnoprávnom a občianskoprávnom konaní výroky premiéra Igora Matoviča a ministra obrany SR Jaroslava Naďa (obaja OĽaNO) na adresu Richarda Rašiho (Hlas-SD) v súvislosti s nehnuteľnosťami v Chorvátsku.

Raši nehnuteľnosť v Chorvátsku nikdy nevlastnil

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Dodala, že vyhlásenia, ktoré odzneli 24. januára v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo a neskôr na sociálnych sieťach, považujú v strane za klamstvá a ostro sa voči nim vyhradzujú.

„Nikdy som v tejto krajine žiadnu nehnuteľnosť nevlastnil, nevlastním a ani nad tým neuvažujem. V nehnuteľnosti, ktorej fotografia bola zverejnená na sociálnych sieťach Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, som nikdy ubytovaný nebol,“ uviedol Raši.

Zdôraznil, že keď v minulosti dovolenkoval v Chorvátsku, vždy bol ubytovaný v hoteloch či v oficiálnych apartmánových domoch určených na prenájom. Doplnil, že za ubytovanie zaplatil obvyklú cenu v danom mieste a v danom čase tak ako každý turista.

Status premiéra Matoviča na Facebooku

Za výrokmi ministra a premiéra vidí Hlas-SD zámer poškodiť v očiach verejnosti nielen stranu, ale aj Rašiho ako jej podpredsedu.

Naď v relácii na Telo hovoril o vile v obci Rogoznica v Chorvátsku, ktorú mal podľa neho vlastniť Raši. Matovič v pondelok 25. januára vo svojom profile na sociálnej sieti uverejnil status, ktorý mal vysvetliť situáciu okolo spomínanej vily.

Podľa daného statusu má byť vila oficiálne prepojená s Jurajom Frajtom, ktorý sa spája aj s kauzou predaja predražených CT prístrojov nemocniciam. V texte sa nachádzajú aj reakcie obyvateľa obci Rogoznica, ktoré podporujú tvrdenie, že ide o Rašiho vilu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: minister obrany SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas-SD pobúrili výroky Matoviča a Naďa o Rašiho vile v Chorvátsku, bude ich riešiť právnou cestou © SITA Všetky práva vyhradené.

Snemovňa reprezentantov predložila Senátu ústavnú žalobu proti Donaldovi Trumpovi

Sexuálne obete bývalého producenta Weinsteina odškodnia, poškodené ženy si rozdelia 17 miliónov dolárov