Finančná správa zaistila vyše milióna litrov nafty, firmy sú podozrivé z reťazového podvodu (foto)

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Finančná správa zabránila daňovým únikom pri obchodovaní s pohonnými látkami. V rámci akcie Fénix zadržala v daňovom sklade v Nitrianskom kraji 1,2 milióna litrov motorovej nafty v spoločnostiach, ktoré sú podozrivé z reťazového podvodu. Na akcii sa podieľali desiatky ozbrojených aj neozbrojených príslušníkov finančnej správy.

V niektorých spoločnostiach finančná správa podľa jej hovorkyne Martiny Rybanskej identifikovala vysoko rizikovú DPH, preto majú otvorené kontroly na túto daň. Zadržaním a prevezením motorovej nafty finančná správa zabránila možnému daňovému úniku. Naftu previezla do Bratislavského kraja, na prevoz použila 39 cisterien.

Hodnota zadržanej motorovej nafty je takmer 600-tisíc eur. Finančná správa ju zaistila dovtedy, kým nepreverí vlastnícke vzťahy a nepríde k úhrade DPH. Finančná správa podľa Rybanskej nebude o podrobnostiach informovať, pretože vykonáva v tejto záležitosti ďalšie potrebné úkony.

Viac k témam: nafta, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa zaistila vyše milióna litrov nafty, firmy sú podozrivé z reťazového podvodu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Záujem o dôchodky vyplácané na ruku klesá, Sociálna poisťovňa poslala na bankové účty vyše milióna dávok

Polícia zasahuje v hoteli DoubleTree by Hilton, ktorého majiteľom je Juraj Široký