Estónsko uvoľnilo vstup do krajiny, zaočkovaní proti COVID-19 nemusia ísť do karantény

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ľudia, ktorí do Estónska pricestujú s dokladom o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, nemusia s účinnosťou od utorka absolvovať karanténu.

Zdravotnícki predstavitelia tejto pobaltskej krajiny uviedli, že akceptované budú nielen doklady o zaočkovaní vakcínou schválenou v Európskej únii, ale aj doklady o zaočkovaní vakcínou ktoréhokoľvek globálneho dodávateľa.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotná komisia Estónska však uviedla, že zahraničné doklady o vakcinácii musia spĺňať určité kritériá, vrátane jazyka, v ktorom sú vydané. Znamená to, že musia byť v estónskom, anglickom alebo v ruskom jazyku, ktorý veľká časť estónskych občanov používa.

Šéfka oddelenia infekčných chorôb Zdravotnej komisie Estónska Hanna Seppová pre estónsku verejnoprávnu rozhlasovo-televíznu spoločnosť ERR uviedla, že v doklade musí byť uvedené, proti ktorému ochoreniu je osoba zaočkovaná a ktorá firma je výrobcom vakcíny. Obsahovať musí aj číslo výrobnej série.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, očkovanie, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Estónsko uvoľnilo vstup do krajiny, zaočkovaní proti COVID-19 nemusia ísť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Zomrel Hal Holbrook, herec sa dožil úctyhodných 95 rokov

Polícia zadržala cudzinca, ktorý mal útočiť nožom na Košičana v bratislavskom podchode