Dolný Kubín je zaradený medzi „horšie“ okresy, ale primátor má iné čísla ako prezentoval Matovič

28.1.2021 (Webnoviny.sk) – Dolnokubínska samospráva poukazuje na rozdielne údaje z celoplošného skríningu na ochorenie COVID-19. Podľa vládou zverejnených výsledkov má okres Dolný Kubín mieru pozitivity 1,06 percenta a je zaradený do ďalšieho kola testovania. Podľa primátora Jána Prílepka však v Dolnom Kubíne disponujú informáciami o priemernej pozitivite na úrovni 0,8 percenta.

Viac o téme: Koronavírus

„V rámci mesta Dolný Kubín bol priemer len na úrovni 0,52 percenta a v okolitých obciach celého okresu sa tiež vôbec nelíšil a bol na úrovni 0,54 percenta. Vyššie čísla boli podľa zverejnených údajov iba vo firmách a mobilných odberových miestach, avšak aj po ich započítaní sa celkový priemer posunul len na 0,805 percenta,” uviedol Prílepok.

Oficiálny výsledok 1,06 percenta bol pre samosprávy v Dolnom Kubíne prekvapením. „Ak to nie je vyslovene chyba, znamenalo by to, že máme v našom okrese malé, ale silne ohnisko nákazy, o ktorom momentálne nie sme informovaní a nemôžeme tak vykonať žiadne kroky, ktorými by sme nepriaznivú situáciu pomohli eliminovať a ochrániť tak zdravie našich obyvateľov,” dodal Prílepok.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, premiér Slovenskej republiky, primátor Dolného Kubína
Zdroj: Webnoviny.sk – Dolný Kubín je zaradený medzi „horšie“ okresy, ale primátor má iné čísla ako prezentoval Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenská módna e-commerce v predošlom roku vygenerovala obrat 331 miliónov eur

Spoločnosť Tipos uzatvorila zmluvy za milióny eur, cenu pritom zrazili výrazne nadol